Spotkanie dla osób, które chcą organizować synod. Może przyjść każdy

W najbliższą środę, 17 listopada, o godzinie 19:30 w Centrum Duszpasterstwa przy parafii św. Rocha w Poznaniu odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby pomóc w organizacji konsultacji w ramach Synodu o Synodalności w archidiecezji poznańskiej.

Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc przy organizacji synodu. Wśród obszarów, w które można się włączyć jest między innymi promocja i media czy działania sekretariatu. Ale także zaproszone są osoby które, chciałby pomóc w dotarciu do różnych środowisk, związanych z Kościołem, mniej związanych lub niezwiązanych, po to, by także te osoby były wysłuchane w czasie synodu.

Podczas spotkania będzie można od razu nawiązać kontakt z osobami odpowiedzialnymi za konkretne obszary działania w ramach organizacji synodu.

Każdy może zaangażować się na tyle, na ile czas mu pozwala. Może to być regularna pomoc, ale także taka raz na jakiś czas.

– Koordynatorzy, którzy będą odpowiedzialni za konsultacje w parafiach, czy wspólnotach, ruchach i duszpasterstwach mają wyznaczone inne terminy spotkań. Ale oczywiście, jeżeli ktoś chciałby łączyć dwie funkcje, miałby na to czas i energię, aby brać udział w przygotowaniach w parafii, a dodatkowo zaangażować się w organizację na szczeblu diecezjalnym, to także zapraszamy – mówi ks. Mirosław Tykfer, odpowiedzialny za prace Synodu o Synodalności w archidiecezji poznańskiej.

Synod rozpoczął się w Rzymie w obecności papieża Franciszka w dniach 9-10 października, a w Kościołach lokalnych 17 października. Natomiast zakończy się zgromadzeniem synodalnym ponownie w Rzymie w 2023 roku.

Fot. Adobe Stock

Leave a Reply