Nowy Tomyśl: spotkania synodalne w parafii, we wspólnotach, w przedszkolu i u fryzjera

Fot. pixabay

W parafii Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu, powiało synodem już na początku listopada ub. roku. Rada Parafialna zwołana przez proboszcza, ks. Krzysztofa Ratajczaka wybrała spośród swojego grona koordynatora parafialnego, którym została Małgorzata Uramowska.

– Do końca nie było wiadomo, na co się piszę i jaka praca przede mną stoi, to pełna ufności w działanie Ducha Świętego zaczęłam szukać i czytać wszystko, co dotyczy synodu i co o synodzie napisano. Uczestniczyłam także w spotkaniu warsztatowym w Poznaniu – mówi koordynatorka.

Zaczęło się od parafii

Po świętach Bożego Narodzenia, po komunikacie w kościele, zebrało się grono osób zainteresowanych drogą synodalną, by przy kawie i w sprzyjającej atmosferze doprecyzować terminy spotkań, które będą się odbywać w Domu Parafialnym w każdy wtorek lutego o w miarę potrzeby w marcu. Powstał plakat informujący, który pojawił się nie tylko w gablocie parafialnej, ale także na słupach ogłoszeniowych miasta i w mediach społecznościowych.

Każde miejsce jest dobre na rozmowę

Na spotkaniu pojawiła się także ciekawa inicjatywa, aby pójść szerzej, więc na pytania synodalne odpowiadać będą także niepełnosprawni, osoby, które opuściły Kościół, a także pracownicy jednego z przedszkoli. Swoje spotkania synodalne prowadzić też będą Akcja Katolicka i Equipe Notre Dame. Niespodzianką jest także synod… u fryzjera. Właścicielka salonu, osoba zaangażowana w życie parafii, postanowiła wysłuchać i rozdać ankiety swoim klientkom.

– Myślę, że owocem wszystkich spotkań będzie różnorodność opinii, która skłoni nas do refleksji nad wspólną drogą w Kościele – dodaje koordynatorka.

Leave a Reply