Jak zgłosić koordynatora? Krok po kroku

W czasie konsultacji synodalnych bardzo ważną rolę pełnią koordynatorzy. To oni organizują pracę grup, w których odbywają się konsultacje. Na chwilę obecną 154 parafie mają już swojego koordynatora.

Często pojawią się jeszcze pytania w jaki sposób można zgłosić osobę, która chce być koordynatorem? Albo w jaki sposób można zostać koordynatorem? Dlatego odpowiadamy.

Kto może zostać koordynatorem?

Koordynatorem w parafii może być, osoba, która została nim w porozumieniu z proboszczem. Jeśli więc ktoś chce zostać koordynatorem w parafii, pierwsze kroki powinien skierować do proboszcza, by z razem z nim, ale także z innymi osobami, które odpowiadają za życie parafii wspólnie podjąć decyzją o zgłoszeniu osoby do tego, by zajęła się konsultacjami synodalnymi. Bywa także tak, że proboszcz, czy rada parafialna, prosi dana osobę, by była za to odpowiedzialna.

Po tym kroku można napisać na mail synodu (synod@archpoznan.pl), by poinformować o tym, że jest nowy koordynator. W mailu należy podać imię i nazwisko, parafię oraz mail kontaktowy, na który będzie prowadzona korespondencja z sekretariatem synodu. Warto także dodać, że zgłoszenie jest za wiedzą księdza proboszcza.

W jaki sposób wybrać koordynatora we wspólnocie czy duszpasterstwie?

Ruchy, duszpasterstwa i wspólnoty zostaną lada dzień otrzymają list z zaproszeniem. Tam będzie można znaleźć konkretne informacje w jaki sposób to zrobić. Warto także śledzić naszą stronę internetową, ponieważ na pewno tutaj pojawią się informacje, które będą przydatne.

Koordynatorem konsultacji synodalnych we wspólnocie nie musi być lider, chociaż oczywiście jeśli jest to dobre dla danej grupy, to może.

W jaki sposób będziemy kontaktować się z koordynatorem?

Informacje odnośnie spotkań i materiały będą udostępniane dwutorowo. Po pierwsze będziemy umieszczać je na naszej stronie internetowej, dlatego warto śledzić informacje, które są tutaj umieszczane. Po drugie będziemy starać się przesyłać je na e-mail podany jako kontaktowy.

Informacje dla koordynatorów

Fot. pixabay

Leave a Reply