Jak uczestniczyć w Synodzie?

Delikatność, której wymagają ludzkie relacje oraz ambitne cele drogi synodalnej wymagają od nas postawy szczerej otwartości wobec innych, szczególnie wobec myślących inaczej lub krytycznie w stosunku do naszych poglądów. Najlepszym przygotowaniem do tej drogi jest więc modlitwa, która pomaga otwierać się na działanie Ducha Świętego i wsłuchiwać się w to, co chcą powiedzieć nam inni.

Aby dołączyć do drogi synodalnej, wystarczy mieć pragnienie wspólnego budowania lepszej przyszłości z innymi, w Kościele i społeczeństwie. Można to pragnienie spełnić między innymi na kilka wskazanych sposobów:

– poprzez osobistą i wspólnotową modlitwę

– biorąc udział w spotkaniach grupy synodalnej (np. w parafii, przy wspólnotach zakonnych, w ruchu lub wspólnocie, w dowolnym środowisku społecznym, w którym powstały grupy synodalne itp.). Informacji szukaj w swojej parafii lub w zakładce: kalendarz

– koordynując spotkania grup synodalnych (bycie koordynatorem grupy). Więcej w zakładce: informacje dla koordynatorów

– wypełniając indywidualnie ankietę synodalną na stronie https://synodpoznan.pl/konsultacja-indywidualna

– pomagając w promocji Synodu i organizacji wydarzeń towarzyszących Synodowi. Możesz się z nami skontaktować pisząc wiadomość na adres: synod@archpoznan.pl lub przyjść na jedno ze spotkań odbywających się na terenie naszej archidiecezji. Najbliższe terminy znajdziesz w kalendarzu.

– pomagając w pracach Sekretariatu Synodu. Jak to zrobić znajdziesz w zakładce: Jak pomóc w organizacji Synodu