Informacje dla koordynatorów

Koordynator organizuje grupę synodalną (jedną lub kilka grup; grupa nie powinna przekraczać 10 osób). Może sam prowadzić spotkania synodalne lub poprosić o pomoc wybranych przez siebie moderatorów.

Są więc:
– koordynatorzy parafialni, którzy organizują grupy w parafiach
oraz
– koordynatorzy grup pozaparafialnych, którzy organizują grupy we wszystkich środowiskach kościelnych i społecznych (koordynatorzy Wspólnot Życia Konsekrowanego; koordynatorzy Wspólnot i Ruchów katolickich; koordynatorzy ponadparafialnych grup duszpasterskich; koordynatorzy środowisk ekumenicznych; koordynatorzy dialogu międzyreligijnego; koordynatorzy grup społecznych i środowisk).

Koordynatorzy wybierani są przez wspólnoty lub środowiska społeczne, bądź sami zgłaszają swój udział do Sekretariatu Synodu.

Spotkania dla koordynatorów

Terminy najbliższych spotkań dla nowych koordynatorów, którzy nie uczestniczyli jeszcze w spotkaniu szkoleniowym znajdują się na stronie: https://synodpoznan.pl/kalendarz/

Koordynatorów, którzy mają ochotę podzielić się doświadczeniami z organizacji spotkań synodalnych zapraszamy 23 lutego o g. 20.00 na spotkanie na platformie Zoom. Będzie można porozmawiać o tym, co się udaje, a co nie do końca? Co było zaskoczeniem pozytywnym, a co trudnościami? Link do spotkania znajdą Państwo na stronie: https://synodpoznan.pl/events/spotkanie-koordynatorow-wymiana-doswiadczen-23-02-2022/

Materiały:

Materiały do konsultacji z dziećmi i młodzieżą znajdziesz na: https://synodpoznan.pl/synod-dzieci-i-mlodziezy/