Czy jest dla mnie miejsce w Kościele? Zaproszenie do dialogu

Fot. pexels

W ramach Synodu o synodalności zapraszamy do wspólnej rozmowy nie tylko osoby bardzo związane z Kościołem, ale także te, które są nieco dalej. Aby ułatwić wzajemne spotkanie i komunikację sekretariat Synodu uruchomił specjalny adres mailowy.

– Synod oznacza „iść razem”. Do spotkania i rozmowy Kościół zaprasza wszystkich ludzi: przekracza granice wyznań, religii i przekonań, aby wsłuchać się w głos każdego, kto zechce wejść w dialog. Chce słuchać także niewierzących i wątpiących, zniechęconych, zranionych, stojących na uboczu i zastanawiających się, czy jest dla nich miejsce w Kościele. Przyjdź, porozmawiaj, posłuchaj. Razem wyciągnijmy wnioski, aby Kościół coraz bardziej stawał się miejscem, w którym każdy jest u siebie – mówi Helena Piotrowski, współorganizatorka konsultacji dla różnych środowisk.

– Zapraszamy do kontaktu osoby z różnych grup społecznych, które chciałyby porozmawiać i podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z Kościołem. Zapraszamy niewierzących i wierzących, wątpiących, stojących na uboczu. Zapraszamy tych, którzy czują się wykluczeni i marginalizowani, jak i tych, którzy czują się dobrze w Kościele. Zapraszamy osoby zranione przez ludzi Kościoła. Zapraszamy ludzi innych tradycji wiary, innych kultur, światopoglądów, niewyznających żadnej religii. Nie sposób wymienić wszystkich, bo właśnie zapraszamy każdego. Twój głos jest dla nasz ważny. Chcemy Cię posłuchać. Będziemy wdzięczni za poświęcony nam czas i rozmowę – mówi Maria Roeske, która współorganizuje konsultacje dla różnych grup społecznych.Zapraszamy do kontaktu  dialog@synodpoznan.pl

Leave a Reply